To już 25 lat PERFECT !!!

 

 Firma „PERFECT” świętuje w tym roku ćwierćwiecze istnienia. Ten znakomity jubileusz stał się okazją do zorganizowania w dniu 22 lutego 2014 r. w Hotelu EUROPA w Starachowicach uroczystości, która odbyła się w gronie właścicieli firmy, kadry zarządzającej, współpracowników, kontrahentów oraz gości. Podczas uroczystości przedstawiono historię firmy, etapy jej rozwoju oraz osiągnięcia. Odbył się również turniej wiedzy o firmie, z udziałem pracowników przedsiębiorstwa.

Aktualnie firma prowadzi działalność na terenie o powierzchni około 90.000 m2, na którym zlokalizowane są hale produkcyjne i budynki o powierzchni 14.000 m2 oraz wiaty magazynowe o powierzchni 3.400 m2.  Przedsiębiorstwo  przetwarza miesięcznie około 3 tys. m3 surowca drzewnego sosnowego.

„PERFECT” wraz z firmą zależną „Tartak Starachowice” Sp. z o.o. zatrudnia ponad 150 osób. Jego działalność skupia się głównie na produkcji klejonki okiennej, drzwiowej, konstrukcyjnej, parapetów, kory ogrodowej i drewna opałowego. Ponadto firma oferuje wyroby z drewna egzotycznego, artykuły bhp oraz używane maszyny  produkcyjne. Spółka sprzedaje swoje wyroby w Polsce oraz eksportuje do Anglii, Niemiec, Węgier, Francji i Szwajcarii.

 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PERFECT” rozpoczęło działalność w 1989 roku. W 1996 roku uruchomiona została nowa gałąź produkcji – produkcja drzewna. Firma stale się rozwija - unowocześnia park maszynowy, przeprowadza inwestycje. Z myślą o klientach utworzyła Starachowickie Centrum Drzewne. Dzięki temu starachowicka firma obecna jest nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Dziennik „Puls Biznesu” dwukrotnie potwierdził przynależność PERFECT do elitarnego klubu „Gazel Biznesu” – grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Osiągnięcia firmy i ekspansywność działań są zauważane w branży. Obecny na uroczystości Wiceprezydent Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego - Andrzej Górski, nie krył zdumienia tempem rozwoju przedsiębiorstwa.

Jubileusz PERFECT-u stał się okazją do gratulacji i podziękowań. Podczas uroczystości wręczono okolicznościowe statuetki. W kategorii „Partner strategiczny firmy” otrzymały je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Nadleśnictwa: Starachowice, Marcule, Gościeradów i Ostrowiec Świętokrzyski oraz jednostki otoczenia biznesu Specjalna Strefa Ekonomiczna  Starachowice i Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. W kategorii „Przyjaciel firmy” statuetki otrzymali zarówno kontrahenci, jak i członkowie rodziny wspierający firmę i ich właścicieli. Podczas jubileuszu 25-lecia firmy statuetkami uhonorowano także „Zasłużonych pracowników” oraz tych,  którzy są „Nadzieją firmy”.

Pracownicy z kolei uhonorowali prężny zarząd firmy statuetkami i upominkami, składając na ich ręce słowa podziękowań i gratulacji.

           Przy smacznej kolacji, muzyce i rozmowach, bawiono się do białego rana. Wszyscy życzyli sobie i firmie kolejnych jubileuszy.